SU DURUMU

    İlçe merkezinde içme suyu Kuruçay üzerine kazılmış olan bir adet keson kuyu ile Zurbahan'dan gelen kaynak suyundan karşılanmaktadır. İlçe merkezinin içme suyu yeterli olmakla beraber keson kuyuda kullanılan suda yapılan tahliller sonucu içilebilir olduğu anlaşılmıştır. Belediyece sondaj çalışmalarına devam edilmekte olup,içme suyu çoğaltma çalışmaları devam etmektedir. Mevcut içme suyunun durumu; keson kuyudan 1 saatte 1.000 m3 su pompalanmaktadır. Zurbahan kaynak suyundan ise saatte 18.000 m3 su temin edilmektedir.

     Sulama suyu ise ilçe merkezindeki Kuruçay mevkiinde kurulan motopompa ile ilçemiz Kandıl ve Yazı Mevkiinde pompalanmak suretiyle yapılmaktadır. İlçemize bağlı Karaçayır, Hacılar, Delihasanyurdu, Karapınar, Uğurlu, Yeşilpınar, Çimenlik, Yeşilköy, Cecimli, Söğüt,Yağca ,Çelikli, Dikenli, Kavacık,Koşar,Mollaibrahim, Güzelyayla,Davulku ,Bahçedamı, Aşağı Girmana ve Dumlu köylerinde içme suyu yetersizdir.

   Köylerimizde kayısıcılık gelişmekte olup, sulama suyuna olan ihtiyaç her geçen yıl artmaktadır. Bu nedenle köylerimizde sulamaya yönelik tesisler gelişmektedir .  

ANA SAYFA

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com